5 rzeczy, których nie powinieneś jeść przed piciem alkoholu | Blaber
Zdrowie

5 rzeczy, których nie powinieneś jeść przed piciem alkoholu

rzeczy, których nie powinno się jeść przed imprezą

Chcesz dobrze bawić się na imprezie zakrapianej alkoholem, a rano obudzić się ze świetnym samopoczuciem? Wystarczy, że będziesz unikał tych kilku produktów spożywczych, które w zestawieniu z procentami – tworzą szkodliwe połączenia. Dowiedz się czego nie należy jeść przed wyjściem. 

1. Słone przekąski

Jednym z najgorszych skutków picia alkoholu jest odwodnienie organizmu. Niestety nasze ulubione precle, chipsy, paluszki czy orzeszki – pogarszają tylko sprawę. Dlaczego? Dlatego, że zawierają ogromne ilości soli, która dodatkowo wysusza całe nasze ciało. Najlepiej było by z nich całkowicie zrezygnować, lecz widząc stół zastawiony naszymi ulubionymi przekąskami – niezwykle trudno im się oprzeć. Wobec tego, przegryzaj co jakiś czas winogrona, arbuzy lub świeże ogórki, które składają się głównie z wody.

range of salty snacks lying on a white plate

pinterest.com

2. Sałatki

Chcesz zjeść coś zdrowego przed imprezą, dlatego sięgasz po sałatkę? Kiepski pomysł. Posiłek, który zjesz przed piciem napojów z procentami powinien zawierać solidną dawkę tłuszczy, białka i węglowodanów, ponieważ spowolni to wchłanianie alkoholu do organizmu. Znajdziesz je np. w kurczaku, ryżu lub serach. Dlatego przed wyjściem upewnij się, że spożyłeś wystarczającą ilość odżywczych kalorii.

rzeczy, których nie powinno się jeść przed imprezą

flickr.com

3. Sushi

Sushi i alkohol wydaje się być idealnym pomysłem na kolacje, lecz w rzeczywistości okazuje się, że to niekorzystne dla nas połączenie. Powinieneś unikać tego zestawienia, ponieważ łosoś, tuńczyk czy sos sojowy, to ogromna dawka soli, która jak było to już wyżej wspomniane – prowadzi do odwodnienia. W momencie, gdy dokładasz do tego napoje z procentami, które również wysuszają organizm – fundujesz sobie najgorszego kaca z możliwych.

rzeczy, których nie powinno się jeść przed imprezą

pinterest.com

4. Ostre jedzenie

Alkohol, a w szczególności wódka – osłabia pikantny smak danej potrawy. Wówczas naprawdę ostre produkty, zdają nam się  łagodne w smaku i sięgamy po nie w większych ilościach. Jednak takie zestawienie, może skończyć się dla nas rozstrojeniem żołądka, które przejawia się przede wszystkim nudnościami i ogromnym bólem. Dlatego lepiej zrezygnuj przez imprezą z mocno doprawianych dań.

rzeczy, których nie powinno się jeść przed imprezą

pinterest.com

5. Słodkie ciasta

Pomimo, że niejeden z nas lubi rozkoszować się słodkimi daniami w towarzystwie wina, to trzeba bardzo uważać na to zestawienie. Najgorszym rodzajem deseru, który możemy zjeść przed imprezą – to ciasta tonące w kremie i bitej śmietanie. Nie dość, że posiadają niebywałą ilość cukru, to nie mają żadnych wartości. W rezultacie przyjmujemy ogromną dawkę pustych kalorii, które nie wspomagają trawienia alkoholu i mogą powodować nudności.

Zobacz również: 5 negatywnych skutków picia alkoholu podczas diety

rzeczy, których nie powinno się jeść przed imprezą

reddit.com

Miej na uwadze co jesz przed i w trakcie imprezy, ponieważ w w dużej mierze wpływa to na Twoje zdrowie. Unikaj tych kilku produktów, a skutki picia alkoholu na drugi dzień, będą znacznie mniej dokuczliwe!

(źródło: countryliving.com, delish.com)

Co Ty na to?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid