Mleczarnia z Olesna wprowadziła do sprzedaży słynną Śmietankówkę! | Blaber
Aktualne

Mleczarnia z Olesna wprowadziła do sprzedaży słynną Śmietankówkę!

Jak się okazuje, Polacy nie gęsi i swoje “prosecco” mają! Po 12 latach starań, mleczarnia z Olesna, wprowadziła do sprzedaży… Śmietankówkę! Napój alkoholowy na bazie 30% śmietany.

Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy to Śmietankówkę wybrano najlepszym produktem regionalnym Międzynarodowych Targów Gospodarczych “Kooperacja” w Praszce.

Do tej pory, napój ten sprzedawano jedynie podczas lokalnych wydarzeń – mleczarnia w Oleśnie nie miała wystarczających środków finansowych, by rozpocząć jej produkcję na szerszą skalę. Od 17 października napój można kupić w wybranych sklepach w okolicy Opola Oleśnie. Butelka tego luksusowego skądinąd alkoholu, kosztuje 28,50 zł. Co ważne, nie jest to klasyczny alkohol, a likier służący przede wszystkim do smakowania. Oleski hit liczy sobie całe 17% mocy.

Pierwsza partia Śmietankówki Oleskiej, liczyła zaledwie 500 butelek napoju – już w kilka dni po premierze, z półek lokalnych sklepów zniknęła mniej więcej połowa z nich. Likier produkuje się metodą chałupniczą, więc na większe dostawy do sklepów, będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.

Pracownicy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie nie mogą sobie przypomnieć, kto jest pierwszym autorem przepisu na Śmietankówkę Oleską. Mimo to, praktycznie każdy z nich jest w stanie taki trunek przygotować. Aktualnie mleczarnia stara się, by likier wpisano na listę produktów tradycyjnych. To z pewnością pomogłoby w zdobyciu środków, które pozwoliłyby na produkcję Śmietankówki na szerszą, może nawet ogólnopolską, skalę!

Myślicie, że Śmietankówka Oleska odniesie sukces? 

Co Ty na to?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid