4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed jutrzejszym marszem KOD i opozycji | Blaber
Polityka

4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed jutrzejszym marszem KOD i opozycji

KOD

7 maja w Warszawie przejdzie marsz pod hasłem „Jesteśmy i będziemy w Europie” zorganizowany przez partie opozycyjne i KOD. Zobacz 4 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed marszem.

1. Kto pójdzie w marszu?

Marsz organizowany jest przez koalicję „Wolność Równość Demokracja”. W jej skład weszło wiele środowisk politycznych i obywatelskich w tym PO, Nowoczesna, PSL, lewica pozaparlamentarna oraz Komitet Obrony Demokracji czyli KOD.

KOD

twitter.com

2. Którędy przejdzie marsz?

Marsz ruszy 7 maja o godzinie 13 spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie ruszy przez Al. Ujazdowskie i Plac 3 Krzyży i będzie kontynuował drogę przez Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście aż do Placu Piłsudskiego.

KOD

twitter.com

3. Co jest celem marszu?

Liderzy opozycyjnych partii nawołują do udziału w marszu, którego celem jest „zamanifestowanie przywiązania do wartości demokratycznych oraz pokazanie nowoczesnego patriotyzmu„. Jak powiedział przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru – „Nie damy się wypchnąć z Europy, taki bardzo mocny głos powinien pójść 7 maja.”

Przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę na kolejny już przyjazd Komisji Weneckiej – „Odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej nie mieliśmy takich wizyt przez 12 lat. Teraz za rządów PiS jest już druga. Chcę podkreślić, że nie ma naszej zgody na łamanie demokracji i praworządności w naszym kraju.”

KOD

twitter.com

4. O co chodzi w zamieszaniu z Pocztą Polską?

W czasie środowej konferencji prasowej rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że Platforma przygotowała bezadresowe zaproszenia dla mieszkańców Warszawy i jej okolic, które miały zostać dostarczone przez Pocztę Polską. Chodziło o przekazanie 800 tys. druków, za co PO zapłaciło 115 tys. zł, jednak jak dodał: „Już po wpłynięciu tych pieniędzy na konto Poczty Polskiej dowiedzieliśmy się, iż nie jest możliwe rozniesienie tych druków przed dniem 7 maja.”

Co Ty na to?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid