HBO ogłosiło datę premiery ostatniego sezonu "Gry o Tron". Nie ma zaskoczenia. | Blaber
Popularne

HBO ogłosiło datę premiery ostatniego sezonu „Gry o Tron”. Nie ma zaskoczenia.

 

Od premiery 7. sezonu “Gry o Tron” minęło już tyle czasu, że HBO zdecydowało się podgrzać atmosferę i przypomnieć widzom o swojej sztandarowej produkcji, ogłaszając oficjalną datę premiery kolejnej, ostatniej już serii przygód w Westeros.

Problem w tym, że HBO jedynie potwierdziło mocno niekonkretne przypuszczenia fanów “Gry o Tron”. Całkiem niedługo po premierze 7. serii, w sieci pojawiła się informacja, jakoby kolejny sezon miał zanotować opóźnienie i pojawić się na ekranach użytkowników HBO dopiero w 2019 roku. Jak się okazuje, widzowie mieli doskonałą intuicję.

HBO

Potwierdzone info

W pierwszej kolejności, informację tę potwierdziła serialowa Sansa Stark – grająca ją Sophie Turner zrobiła to podczas wywiadu z redaktorem tygodnika “Variety”, jeszcze w grudniu 2017. Teraz oficjalnie wypowiedział się dyrektor programowy HBO, Casey Bloys, który potwierdził nie tylko rok kolejnej premiery, ale i fakt, że będzie to ostatni sezon “Gry o Tron”. Niestety, ku rozczarowaniu wielu fanów, nie podał on dokładnej daty emisji pierwszego odcinka 8. serii. Możemy zatem powiedzieć, że wiemy tyle, iż nie wiemy w zasadzie nic.

HBO

Nie ma droższego

No chyba, że za cenną wiedzę uznamy tę, która dotyczy budżetu ostatniego sezonu “Gry o Tron”. Mówi się, że będzie on największy w historii telewizji! Koszt każdego z sześciu epizodów składających się na serię, ma wynosić około 15 milionów dolarów…

Za reżyserię 8 serii odcinków nakręconych na podstawie „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina, ponownie odpowiadają David Benioff i D.B. Weiss, którzy tym razem współpracować będą z Davidem Nutterem oraz Miguelem Sapochnikiem. Przy stworzeniu scenariusza, pomagają im Bryan Cogman i Dave Hill. Jeśli chodzi o obsadę aktorską, na ekranie pojawią się m.in. Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Maisie Williams oraz Sophie Turner.

Czy to już naprawdę koniec?


Niekoniecznie. HBO zapowiada powstanie prequela historii Jona Snowa i Daanerys, w postaci kolejnego serialu. Czy ma on szansę na zdobycie podobnej popularności, co serial-matka? Nie mamy co do tego pewności.

A Wy, jak sądzicie?

Co Ty na to?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid