6 najlepszych polskich filmów 2016 roku | Blaber
Film

6 najlepszych polskich filmów 2016 roku

najlepsze polskie filmy 2016

Mijający rok przyniósł nam sporo doskonałych filmowych produkcji. Miliony widzów odwiedziło w mijającym roku kina, żeby zobaczyć te tytuły. Oto najlepsze polskie filmy 2016 roku. 

6. Planeta Singli

Polskie kino już przyzwyczaiło nas do wielu komedii romantycznych. W mijającym roku najciekawszą produkcją w tym gatunku była „Planeta Singli”. Film opowiada historię Tomka i Ani. On jest telewizyjnym showmanem, który postanawia wplątać młodą nauczycielkę do swojego programu. Ona umawia się z przypadkowymi facetami, a Tomek dzięki temu ma materiały na każdy odcinek swojego show.

5. Powidoki

Ostatni film w reżyserii zmarłego w mijającym roku Andrzeja Wajdy. Jest to historia oparta na faktach i ukazuje losy Władysława Strzemińskiego – polskiego malarza. Film pokazuje losy bohatera w czasie reżimu socjalistycznej władzy. Wzruszająca opowieść, w której główną rolę zagrał Bogusław Linda. „Powidoki” są polskim kandydatem do Oscara.

4. Jestem mordercą

Polska lat 70-tych. Na śląsku grasuje seryjny morderca, który regularnie zabija kobiety. Śledztwem zajmuje się młody porucznik milicji, który za wszelką cenę musi odnaleźć „Wampira z Zagłębia”. W filmie wystąpili m.in. Agata Kulesza, Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik czy Piotr Adamczyk. Obowiązkowa pozycja dla fanów kryminalnych historii.

3. Ostatnia rodzina

Film oparty jest na faktach i opowiada historię rodziny Beksińskich. Syn Zofii i Zdzisława wyprowadza się z domu i wprowadza się do mieszkania na przeciwko. Ojciec postanawia poświęcić się sztuce, matka ciągle martwi się o syna, a Tomek myśli o popełnieniu samobójstwa. Film, który potrafi zarówno rozśmieszyć, jak i wzruszyć.

2. Pitbull. Nowe porządki

Po siedmiu latach od premiery pierwszej części Ptbulla, Patryk Vega zaprezentował „Nowe Porządki”. Film przyciągnął do kin prawdziwe tłumy, a produkcja została okrzyknięta najlepszą kryminalną produkcją ostatnich lat. W Pitbullu pojawiły się zarówno stare i znane twarze, jak i nowi bohaterowie. Główną rolę zgrał Piotr Stramowski. Pod koniec 2016 pojawiła się kolejna część zatytułowana „Niebezpieczne kobiety”, jednak „Nowe porządki” uważane są za o wiele lepsze.

1. Wołyń

Film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który przyciągnął do kin milionową publiczność. Historia Polaków mieszkających na kresach, którzy zostali bestialsko zamordowani w czasie drugiej wojny światowej. Cała akcja toczy się w okół pięknej Zosi Głowackiej, która próbuje poradzić sobie z przeciwnościami losu i piekłem wołyńskiego lata 43′.

Zobacz również: 6 najlepszych świątecznych filmów

A Ty widziałeś już te filmy? Jeśli tak, daj znać który podobał Ci się najbardziej! 

(źródło: filmweb.pl, youtube.com)

Co Ty na to?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid