Alkohol podczas diety to nie jest dobry pomysł. Skutki jakie wynikają z jego picia mogą być opłakane. Niestety, alkohol nie jest magiczny. Nie posiada znikających kalorii, które parują w sekundę po łyku Twojego ulubionego drinka. Czy to prawda, że jeśli przestaniesz pić alkohol to schudniesz? Niestety mamy złą wiadomość. Oczywiście, istnieją badania, które wykazały, że spożywanie niektórych rodzajów alkoholu w kontrolowanych ilościach może sprzyjać zdrowemu stylowi życia, ale ogólnie alkohol i utrata masy ciała po prostu nie idą w parze.
Zobacz również: 5 negatywnych skutków picia alkoholu podczas diety

twitter.com
Spis treści
1. Alkohol wpływa negatywnie na metabolizm
Organizm metabolizuje alkohol inaczej niż inne pokarmy i napoje. Normalna żywność składa się z różnorodnych składników odżywczych, które Twój metabolizm musi rozbić i strawić. Inaczej z alkoholem. Twój organizm postrzega alkohol jako toksyny i zamiast próbować go strawić i rozbić go, skupia całą swoją uwagę na tym, by go po prostu wydalić. Jeśli pijesz zbyt dużo, wątroba zostaje przytłoczona i nie jest w stanie przetworzyć alkoholu. Dochodzi do procesu w którym normalna żywność jest źle trawiona i odkładana w organizmie jako tłuszcz.
2. Alkohol powoduje odwodnienie
Alkohol jest traktowany jako środek moczopędny. Nadmierne spożywanie alkoholu powoduje utratę wody i odwadnia organizm bardzo szybko. Odwodnienie jest krytycznym elementem utraty wagi i niestety, nie pozbywasz się tylko wody. Tracisz też ważne składniki mineralne, takie jak magnez, potas, wapń i cynk. Te kluczowe elementy mają podstawowe znaczenie dla funkcji życiowych organizmu.

giphy.com
3. Alkohol to wciąż kalorie
Wódka może wyglądać jak woda, ale tylko kolor ma z nią wspólny. Kieliszek wódki to prawie 70 kalorii i nie są to składniki odżywcze! W zasadzie to puste kalorie, które nie wnoszą nic dobrego dla naszego organizmu. Przyczyniają się jedynie to nadmiernego odkładania tłuszczu.
4. Alkohol wzmaga apetyt
Alkohol jest środkiem silnie pobudzającym apetyt. Po paru drinkach pochłaniasz kilka kawałków pizzy i ciasta. Zanim się zorientujesz, Twoja silna wola i determinacja już dawno poszły w las.

giphy.com
5. Alkohol źle wpływa na mięśnie
Alkohol zakłóca Twój sen. Właściwe hormony odpowiedzialne za wzrost nie będą pobudzane do produkcji. Może również wystąpić zmniejszony poziom testosteronu, który jest niezbędny dla wzrostu mięśni.
Zobacz również: Czy picie alkoholu naprawdę sprawia, że możesz trenować lepiej?

twitter.com
(źródło: skinnymom.com, fitnessrepublic.com)