Uzależnienie od cukru to poważna sprawa. Do tej pory za uzależniające uważano narkotyki, papierosy czy alkohol. Jednak istnieją naukowe dowody na to, że cukier szkodzi nam w równym stopniu i większość z nas o tym wie. Chociaż nikt nie używa słowa nałóg nie da się ukryć, że spożywanie cukru wpływa uzależniająco. Trudno Ci w to uwierzyć? Spróbuj przestać jeść cukier, nie stopniowo, tylko od razu. Założę się, że będziesz się męczyć i cierpieć jak palacz, któremu zabrano papierosy.
Zobacz również: Dlaczego powinniśmy dodawać sól do kawy? Tak jak cukier poprawia jej smak!

pinterest.com
Słodki smak sprawia, że w organizmie wytwarzają się endorfiny, które wprawiają nas w radość i uniesienie. Nie jest zaskoczeniem, że wiele osób jest uzależnionych od cukru. Niestety nie wpływa on dobrze na ciało. Oto wskazówki, jak pozbyć się uzależnienia od cukru.
Spis treści
1. Miej postanowienie
Przede wszystkim musisz mieć mocne postanowienie poprawy. Jeśli już decydujesz sie na krok w drodze do pieknego ciała musisz wytrwać w postanowieniu, pamiętaj masz cel.
2. Zlikwiduj zapasy
Nie uwierzę w to, że mając schowaną czekoladę czy ciastka w sekretnym schowku nie będziesz mieć ochoty skubnąć kawałka. Zlikwiduj zapasy, nie możesz mieć w domu nic co będzie Cię kusiło.
3. Postaw na warzywa i owoce
Jeśli złapie Cię ochota na coś słodkiego, jedz warzywa i owoce. Są one pełne błonnika, witamin i minerałów. Słodycz owoców pomoże Ci zaspokoić pragnienie na ten smak.
4. Rusz się
Często w stresie sięgamy po słodkie. Zamiast tego idź pobiegać, skocz na fitness czy na siłownię, wyrzuć z siebie złe emocje. Endorfiny po treningu zrekompensują Ci radość ze zjedzenia słodkiego.
5. Ciesz się życiem
Z czasem zauważysz, że Twoja ochota na cukier będzie coraz mniejsza. To Twój osobisty sukces. Lepsza sylwetka i samopoczucie. Cukier nie wnosi nic pozytywnego dla naszego organizmu. Właściwe odżywianie się sprawi, że poczujesz się lepiej, będziesz szczęśliwsza i będziesz jeszcze bardziej cieszyć się życiem.
Zobacz również: Sprawdź, najlepszy i najgorszy rodzaj cukru, który spożywasz

twitter.com
(źródło: health.com, dailyburn.com)