Jesteś niewolnikiem siłowni, bywasz tam prawie każdego dnia. Wylewasz siódme poty na bieżni, spinningu czy zumbie, a jednak nic się nie dzieje. Nie tracisz na wadze, nie rosną Ci mięśnie, praktycznie wyglądasz tak samo jak w dniu, w którym dopiero zaczęłaś ćwiczyć.
Co robisz nie tak ? Chcesz się poddać? Lepiej usiądź i skoncentruj się na tym co robisz lub czego nie robisz i wprowadź zmiany. Może rezultaty będą szybciej zauważalne niż Ci się zdaje.
Zobacz również: Co zrobić, gdy efekty odchudzania stają w miejscu?

giphy.com
Spis treści
1. Monotonia ćwiczeń
Na każdym treningu robisz to samo, nie zmieniasz ćwiczeń, trenujesz wciąż te same partie mięśniowe bez zmian obciążenia? To błąd! Nasz organizm przyzwyczaja się bardzo szybko. Aby trening miał sens, co jakiś czas należy zmieniać ćwiczenia, obciążenie, po prostu potrzeba nowych bodźców by się rozwijać.

giphy.com

giphy.com
2. Nie podnosisz ciężarów, nie budujesz ciała!
Kardio jest dobre dla serca, kondycji czy spalania tłuszczu, jednak bez dużego wysiłku Twoje ciało nie nabierze kształtu. Podnoszenie ciężarów jest bardziej efektywne niż Ci się wydaje. Po takim treningu spalanie kalorii będzie wydłużone w czasie, to znaczy że spalasz tłuszcz nie tylko podczas treningu, ale jeszcze długo po jego zakończeniu. Nigdy nie osiągniesz takiego efektu robiąc tylko cardio, zacznij podnosić ciężary, to działa!

giphy.com
3. Postaw sobie wyzwanie
Zawsze ustawiasz bieżnię na tej samej prędkości i kącie nachylenia? Czy zawsze używasz tego samego ciężaru przy ćwiczeniach? Postaw organizmowi wyzwanie. Ono tylko czeka na nowe bodźce, by było widać wyniki.
4. Jedzenie jest Twoim wrogiem
Jeśli na siłowni dajesz z siebie wszystko, a po powrocie do domu nagradzasz swoje ciało pizzą lub lodami zamiast pełnowartościowym posiłkiem, robisz duży błąd. Nie po to trenujesz by móc jeść cokolwiek wpadnie Ci w ręce. Bądź świadomy tego, co jesz w ciągu dnia. Każdy kęs się liczy! Wiadomo też, że zdrowe jedzenie nie oznacza utraty smaku. Istnieje wiele pysznych, przepisów kulinarnych pełnych smaku, które są dobrze zbilansowane. Zawierają białko, węglowodany i dobre tłuszcze.

„To jest zdrowe jedzenie, a nie dietetyczne.” / giphy.com
5. W Twoich napojach jest zbyt dużo cukru
Tak samo jak jedzenie bardzo ważne jest także picie. Napoje gazowane, nawet te z napisem light to nic dobrego. Twoja ulubiona kawa też zapewne jest słodzona słodkim, smakowym syropem. Zamień ją na zwykłą małą czarną, a słodzone napoje na wodę z Twoim ulubionym owocem. Staraj się pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

giphy.com
6. Za dużo się stresujesz
Twoje samopoczucie emocjonalne również ma wpływ na to, jak wygląda Twoja sylwetka. Jeśli za dużo się stresujesz Twój organizm uwalnia zbyt dużo kortyzolu- hormonu stresu. W sytuacji stresowej kortyzol źle działa na Twój organizm. Prowadzi do katabolizmu mięśni (hamuje ich wzrost), zaburza gospodarkę cukru we krwi, zwiększa się też odkładanie tłuszczu w jamie brzusznej. Unikaj zatem sytuacji stresowych, znajdź czas na wypoczynek i relaks.

„Co? Czekaj…Zwariowałaś?” / giphy.com

„Uspokój się.” / giphy.com
7. Za mało snu
Tak samo jak w przypadku sytuacji stresowej, jeśli się nie wysypiasz poziom kortyzolu wzrasta. Powinieneś kłaść się spać i wstawać rano mniej więcej o tym samym czasie. Postaraj się spać 7 godzin. Wyłącz telewizor, odłóż smartphona, po prostu odpocznij.
8. Trenujesz za dużo, nigdy nie odpoczywasz
Wyznacz sobie minimum jeden dzień wolnego. Twoje ciało i umysł potrzebują odpoczynku, by zebrać siły przed kolejnym treningiem. Regeneracja jest bardzo ważna, nie zapominaj o tym!
Zobacz również: 5 produktów, które pomagają w szybszej utracie wagi

giphy.com
(źródło: completehumanperformance.com, quickanddirtytips.com)