Rodzice w trakcie wychowywania dzieci często opowiadają im rzeczy, które nie do końca są prawdziwe. Oto cztery najczęstrze nieprawdy związane z karierą zawodową.
Spis treści
1. Musisz wybrać ścieżkę kariery i się jej trzymać
Kariera, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, to tylko zajęcie, które jest dobre, aż nie znajdziesz czegoś co cię bardziej zainteresuje, lub będzie oferować wyższe zarobki. Jeśli poświęcisz się karierze, której nienawidzisz, a Twoim celem będą tylko dla pieniądze, to zatracisz swoją tożsamość. Będziesz miał świetny dochód, ale poranne wstawanie stanie się męką. Zawsze masz czas by doświadczyć różnych zajęć i wybrać te, które najlepiej odpowiadają twoim potrzebom.
2. Musisz iść na studia by zrobić karierę
Świat się zmienia. Szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Nauka nawet najtrudniejszych zawodów jest możliwa dla każdego dzięki dostępowi do internetu i odrobinie chęci. Nie oznacza to, że jesteśmy w punkcie, gdzie lekarze i prawnicy są nauczani w internecie, ale to przecież nie jedyne ścieżki kariery. Nowa ekonomia wymaga własnego dążenia do wiedzy. Poświęć czas na naukę i pasję we własnym zakresie, a może zyskasz dzięki temu wymarzony zawód.

picturesofmoney.org
3. Pieniądze to nie wszystko
To po części prawda. Lecz są jak powietrze – potrzebujemy ich by wszystko inne było jak trzeba. Pieniądze są środkiem wymiennym, narzędziem, które odpowiednio użyte może zostać wymienione na wolność. Dzięki nim inni ludzie wykonają dla ciebie rzeczy, który ty nie chcesz lub nie możesz zrobić. Dają możliwość skupienia się na tym, co naprawdę ważne, dzięki czemu zyskujemy więcej wolnego czasu. Pieniądze mogą również uzależnić, dlatego nie powinniśmy podążać za pieniędzmi, lecz za wolnością.
4. Nie możesz być dobry we wszystkim
Choć nie staniesz się ekspertem we wszystkich możliwych dziedzinach, to doświadczenie zebrane z wielu z nich uczyni cię lepszym człowiekiem. Wielu największych twórców ludzkości było świetnie zorientowanych w kilku dziedzinach, często bardzo różnych od siebie. Leonardo Da Vinci był malarzem, matematykiem, rzeźbiarzem, filozofem i wynalazcą. Nigdy nie twierdził, że to za dużo na jeden umysł. Zamiast tego nie przestawał w wysiłkach i stał się wielki w kilku dziedzinach.
(źródło: entrepreneur.com)