3 powody, dla których pokochasz BLIKA. Jak większość Polaków!

3 powody, dla których pokochasz BLIKA. Jak większość Polaków!

przez Blaber TechnologieWiesz, co to BLIK? To nowoczesna, szybka i bardzo bezpieczna metoda płatności, z której tylko na koniec września 2022 roku, korzystało ponad 12 mln Polaków. BLIKIEM możesz płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. W bardzo prosty, składający się z zaledwie kilku kroków, sposób.

Polacy kochają BLIKA. I mają ku temu całkiem sporo powodów. My, skupimy się na 3 z nich. Ale najpierw w kilku słowach, opowiemy Ci, jak działa BLIK.

BLIK – jak to działa? 

To proste. Wystarczy, że masz telefon z Internetem i zainstalowaną w nim aplikację swojego banku. Aby dokonać płatności, musisz kliknąć ikonę BLIK, dzięki czemu wygeneruje ona dla Ciebie indywidualny, ważny zaledwie 2 minuty, 6-cyfrowy kod. Kod wpisujesz na terminalu (jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym) albo w specjalne pole na ekranie monitora (gdy kupujesz online). Ostatni krok, to autoryzacja płatności – potwierdzasz ją PIN-em w swojej aplikacji bankowej. Gotowe!

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ, JAK KORZYSTAĆ Z BLIKA!

blik starsi środek

Za co pokochasz BLIKA?

Po pierwsze, za bezpieczeństwo. Nie musisz używać karty, ani nawet logować się do aplikacji bankowej. Nie musisz podawać wrażliwych danych (jak numer Twojej karty) czy wpisywać długich haseł. Jedyne co musisz zapamiętać, to czterocyfrowy PIN, którym będziesz potwierdzać płatność BLIKIEM w aplikacji. Prosta sprawa, prawda?

Po drugie, za wygodę. Aby płacić BLIKIEM, nie musisz nosić ze sobą karty. Na dobrą sprawę, nie ma konieczności, byś miał/a ze sobą portfel. Wystarczy, że posiadasz telefon z dostępem do Internetu (a umówmy się, rzadko kiedy wychodzimy z domu bez smartfona) i tyle! Przy kasie wpisujesz kod, potwierdzasz zakup w aplikacji i gotowe. Wygodniej się nie da.

Poza argumentem braku konieczności noszenia ze sobą karty i pamiętania kodu PIN, jest również możliwość z korzystania płatności BLIKIEM przy zakupach online – i to bez wpisywania 6-cyfrowego kodu! Takie sztuczki możliwe są w przypadku sprawunków w sklepach, z których oferty korzystacie regularnie. Można wtedy zapamiętać taki sklep w aplikacji bankowej i następnym razem, za zakupy zapłacić dosłownie jednym kliknięciem (ta usługa nazywa się właśnie  one click).

KLIKNIJ I PRZEKONAJ SIĘ, ŻE PŁACENIE BLIKIEM W SIECI JEST PROSTE!

Po trzecie, za prostotę! Korzystanie z  BLIKA jest naprawdę dziecinnie proste – nawet dla osób, dla których nowe technologie jawią się w kategorii czarnej magii. Jedno kliknięcie w porywach do trzech i gotowe! Bo płacić BLIKIEM każdy może. Ty też!

I gorąco namawiamy Cię do tego, byś spróbował/a! Zobaczysz, jak wiele czasu i spokoju zyskasz. To w dzisiejszych czasach wyjątkowo cenne wartości!