PIĘĆ NAJLEPSZYCH WYDARZEŃ W RAJDOWEJ HISTORII MINI - Blaber

PIĘĆ NAJLEPSZYCH WYDARZEŃ W RAJDOWEJ HISTORII MINI

przez MINI

Triumfując w Rajdzie Dakar w 2015 roku, Nasser Al-Attiyah pokazał, że jest zawodnikiem, z którym należy się liczyć w tej wyczerpującej terenowej imprezie. Kierowca zajął drugą lokatę w klasyfikacji generalnej oraz okazał się najlepszy w kategorii samochodów z napędem na cztery koła. Tuż za nim uplasowały się trzy pozostałe zespoły MINI ALL4, wchodząc do czołowej dziesiątki. Fin Mikko Hirvonen zajął doskonałe czwarte miejsce, zdobywając jednocześnie nagrodę Best Rookie dla najlepszego debiutującego kierowcy. Zespoły MINI ALL4 nie spoczywają jednak na laurach, tylko pilnie przygotowują się do kolejnych wyzwań. MINI może się pochwalić wieloma osiągnięciami w sportach motorowych. Dowiedz się więcej z rankingu pięciu najlepszych wydarzeń w rajdowej historii MINI.

Jazda MINI jest czystą frajdą, nawet jeśli zamiast na rajdzie, prowadzisz go po mieście. Kliknij w ten link, a przeniesiesz się na stronę marki z kalkulatorem, dowiesz się z niego, że MINI w automacie i bez wpłaty własnej, możesz kupić już za 990zł/mies.

Najpierw jednak umów się na jazdę próbną, kliknij w ten link i przekonaj się na własnej skórze, jak to jest prowadzić zwycięzcę 🙂

1. MINI mija linię mety i zapisuje swoją kartę w historii

Po raz pierwszy MINI zostało niekwestionowanym zwycięzcą najważniejszej imprezy w motoryzacyjnym kalendarzu. 24 stycznia 1964 roku Patrick Barron „Paddy” Hopkirk i Henry Liddon zaskoczyli cały motoryzacyjny świat, wygrywając Rajd Monte Carlo w swoim Morris Mini Cooper „S”.

2. Hat-trick podczas Rajdu Dakar

W 2014 roku zespół rajdowy w MINI ALL4 Racing nie tylko po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Rajdzie Dakar, ale zgarnął trzy czołowe miejsca – czyli całe podium – w tej prestiżowej imprezie. Zdobywając aż pięć miejsc w ścisłej szóstce, zespół okazał się zdecydowanym zwycięzcą tego wyczerpującego 13-dniowego rajdu przez Amerykę Południową.

3. MINI zachwyca w legendarnym „Zielonym Piekle”

W 2013 roku MINI po raz kolejny pomyślnie stawiło czoła wyzwaniu pomimo deszczu i gęstej mgły. Zespół pomyślnie pokonał 73 okrążenia toru Nürburgring, uznawanego za jeden z najtrudniejszych wyścigów samochodowych na świecie, meldując się na mecie na doskonałym miejscu w stawce liczącej 180 zawodników.

4. Pierwszy mistrzowski tytuł dla MINI WRC

Jesienią 2013 roku Luis Monzón zdobył pierwszy tytuł mistrzowski za kierownicą MINI John Cooper Works WRC, odnosząc zwycięstwo w rozgrywanych na asfalcie Rajdowych Mistrzostwach Hiszpanii. Dzięki pięciu wygranym w sześciu rundach Monzón zapewnił sobie tytuł już na dwie imprezy przed końcem mistrzostw.

5. Last but not least – pierwsze zwycięstwo z królową prędkości za kółkiem

MINI jest wprost stworzone do wyścigów. Zaledwie trzy lata po wprowadzeniu klasycznego modelu Morris Mini Cooper 997cc królowa prędkości Pat Moss wraz z drugim kierowcą Ann Wisdom wygrały holenderski Rajd Tulipanów. Było to historyczne zwycięstwo, dzięki któremu MINI udało się stanąć w szeregu najbardziej utytułowanych marek w historii sportów motorowych.

Masz ochotę na więcej ciekawostek i opowieści ze świata MINI? Nic prostszego! Wejdź na stronę marki i dowiedz się, czym jeszcze może Cię zaskoczyć. Może na początek tym, że możesz mieć swoje MINI za 990zł z automatyczną skrzynią biegów, nawigacją i czujnikami cofania w cenie? Gorąco radzimy – kliknij w ten link i zacznij od jazdy próbnej, a przekonasz się, że wszystko, co słyszałeś o MINI to dopiero początek.