Ten sedan namiesza w swoim segmencie. Skąd to wiemy?

Ten sedan namiesza w swoim segmencie. Skąd to wiemy?

przez Blaber Motoryzacja


Jeśli obserwujesz rynek motoryzacyjny, możesz zgodzić się ze stwierdzeniem, że od jakiegoś czasu coraz trudniej spotkać rasowego sedana. W ostatnich latach z rynku zniknęło kilka modeli obecnych od dziesięcioleci. Czyżby budowa aut w tym nadwoziu stała się trudniejsza?

Sedan musi być wszechstronny i funkcjonalny, a zarazem stylowy i emocjonujący. Dzięki temu sprawdzi się jako samochód rodzinny i reprezentacyjny, a jednocześnie zapewni satysfakcję podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Czy dla tego zapomnianego już nieco segmentu jest jeszcze nadzieja? Według nas, jak najbardziej.

Potwierdza to nowy Peugeot 508 – auto, którego celem jest udowodnić, że sedany nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Kilka argumentów potwierdzających tę tezę, poniżej.

Nowy Peugeot 508 – uczta dla oczu

Co definiuje elegancję sedana? Przede wszystkim, atrakcyjna linia nadwozia. Nowy Peugeot 508 jest znakomitym przykładem na to jak karoseria inspirowana coupé może zachwycać i przyciągać wzrok. Przykład? Chociażby nisko wyprofilowane nadwozie z gładko opadającą linią, które w naszej ocenie, wygląda naprawdę dynamicznie.

Z przodu nowy Peugeot 508 otrzymał światła Matrix LED. Uwagę zwraca kształt reflektorów, nawiązujący do pazurów lwa. Całość dopełnia oryginalny wzór na chłodnicy złożony z rozszerzających się bloków. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom, przód auta wygląda nowocześnie i awangardowo. 

Wisienka na torcie, czyli sedan w wersji sport

Rasowy sedan musi mieć sportową wersję – bez tego ani rusz. Naturalnym jest więc, że jeżeli Peugeot 508 chce uratować istnienie sedanów, powinien być dostępny także w wersji, którą zdobędzie serca rasowych wielbicieli szybkiej i pełnej emocji jazdy.

I tu pojawia się odmiana PSE – PEUGEOT SPORT ENGINEERED!  Ten Peugeot dysponuje mocą 360 KM, dzięki czemu wykracza swoimi możliwościami ponad to, co oferuje znaczna większość samochodów poruszających się na znanych Ci drogach. Peugeot 508 PSE czerpie swoją moc z hybrydowego napędu plug-in, więc nie tylko przyspiesza do 100 km/h w 5,2 sekundy, ale pozwala też pokonać do 52 km w trybie w 100% elektrycznym według normy WLTP. 

W efekcie Peugeot 508 PSE jest ekologicznym rozwiązaniem na co dzień, ale w każdej możesz skorzystać z jego sportowej mocy, która dostarczy Ci odpowiedniej dawki emocji i wywoła ciarki na skórze. Kliknij i przekonaj się, jak wysokie możliwości oferuje Peugeot 508 PSE >>

Klasa kryje się we wnętrzu

Oprócz stylu i mocy, nowoczesny sedan musi mieć również wygodne wnętrze i bogate wyposażenie. Peugeot 508 otrzymał futurystyczne wnętrze PEUGEOT I-Cockpit. Wśród jego elementów można wyróżnić m.in. eleganckie klawiszowe przełączniki, cyfrowy panel zegarów z możliwością konfiguracji, czy 10-calowy ekran dotykowy HD. Wszystko to przekłada się na łatwą i intuicyjną obsługę funkcji samochodu. 

Ponadto wyposażenie dostępne w modelu Peugeot 508 obejmuje dodatki zarezerwowane dla samochodów klasy premium – m.in. zawieszenie adaptacyjne czy fotele z wielopunktowym masażem. Dzięki temu spełnia nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania wobec wygody i komfortu podczas jazdy. 

Poznaj wnętrze i wyposażenie modelu Peugeot 508 >>

Masz chwilę? Skonfiguruj idealnego Peugeot 508!

Jak w temacie. Wejdź na stronę producenta i stwórz taką wersję nowego Peugeot, która najpełniej odda Twoje motoryzacyjne marzenia i potrzeby. Zwróć uwagę na szeroką paletę barw nadwozia, dzięki której wyrazisz własny styl. Wśród niej, hit – zupełnie nowy kolor, Szary Selenium. Kliknij i zacznij konfigurację! >> 
Advertisement