BLIK na telefon, czyli jak wygodnie wspierać finansowo nastolatka

BLIK na telefon, czyli jak wygodnie wspierać finansowo nastolatka

przez Blaber Parenting

Jesteś rodzicem albo opiekunem? Z pewnością wiesz, co na myśli miał autor stwierdzenia: Małe dziecko, mały kłopot, duże dziecko, duży kłopot. A jeśli nie kłopot, to na pewno większe zobowiązanie finansowe. Mamooo, potrzebuję 50 zł na wyjście do kina – słyszysz od licealisty. Tatooo, skończyła mi się kasa, przelejesz 100 zł? Słyszysz od świeżo upieczonego studenta, mieszkającego już w innym mieście. No i cóż – pewnie, że przelejesz.

Pytanie, w jaki sposób! Zwłaszcza, że tego typu prośby są z reguły niespodziewane i wymagają reakcji NA JUŻ. Jaką metodę przelewu wybrać w takiej sytuacji? Co zrobić, aby pieniądze doszły od razu i były w pełni bezpieczne? Odpowiedź jest super prosta: wypróbuj Przelew na telefon BLIK!

Czym jest Przelew na telefon BLIK?

Przelew na telefon to funkcja BLIKA , która umożliwia przelanie dowolnej kwoty do odbiorcy nawet bez znajomości numeru jego konta. To idealny sposób na szybki zastrzyk środków dla nastolatka, który potrzebuje pieniędzy tu i teraz, a nie jutro czy pojutrze. Kwota wysłana przy pomocy Przelewu na telefon BLIK pojawi się na koncie odbiorcy już po kilku sekundach. 

Twoje pieniądze są w 100% bezpieczne – aby zrobić Przelew na telefon BLIK, musisz zalogować się w aplikacji mobilnej swojego banku. Później wystarczy tylko kilka kliknięć i możesz odłożyć smartfon ze spokojną głową i pewnością, że Twoje dziecko za kilka sekund będzie mogło skorzystać z potrzebnych mu środków.

Przelew na telefon BLIK

Kliknij i sprawdź, jak robić Przelew na telefon BLIK >>

Jakie są warunki korzystania z przelewów na telefon BLIK?

  • Musisz znać numer telefonu odbiorcy.
  • Zarówno odbiorca jak i nadawca muszą mieć konta w bankach obsługujących przelewy na telefon BLIK (już 15 banków wdrożyło tę funkcję). 
  • Odbiorca musi zarejestrować numer telefonu w usłudze Przelew na telefon BLIK, w swojej aplikacji bankowej.  

Wszystko w jednym miejscu

Przelewy na telefon BLIK umożliwiają również wysłanie prośby o przelew za pośrednictwem aplikacji bankowej. Na czym polega ta usługa? Kiedy nastolatek potrzebuje gotówki, nie musi dzwonić do Ciebie, pisać SMS-ów czy kontaktować się za pośrednictwem komunikatorów. 

Wystarczy, że bezpośrednio w aplikacji bankowej skorzysta z opcji prośby o przelew, wpisze tytuł, w którym opisze swoją pilną potrzebę oraz zdefiniuje, jaką kwotą rodzic ma go wesprzeć. Ty w swojej aplikacji otrzymasz powiadomienie o prośbie – gdy ją zaakceptujesz, pieniądze automatycznie zostaną pobrane z Twojego konta i przesłane na konto dziecka. Proste, prawda? 

Usługa wysyłania prośby o przelew dostępna jest tylko w niektórych bankach. 

Zobacz, czy bank Twojego dziecka umożliwia wysyłanie prośby o przelew >>

Przelewy na telefon BLIK to rozwiązanie, które jest wygodne, bezpieczne i szybkie. Pamiętasz czasy, kiedy rodzice listownie dosyłali Ci gotówkę na obóz harcerski, bo w połowie pobytu zabrakło Ci pieniędzy? Ty nie musisz tego robić. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji i gotowe!

 

PRZECZYTAJ JESZCZE