6 najważniejszych objawów zapalenia pęcherza moczowego [Infografika] - Blaber

6 najważniejszych objawów zapalenia pęcherza moczowego [Infografika]

przez Blaber Zdrowie i Uroda


Zapalenie pęcherza moczowego to powszechna dolegliwość – zwłaszcza wśród kobiet. Dlaczego? Wszystkiemu winna jest anatomia. Kobieca cewka moczowa jest krótsza od męskiej. Oznacza to znacznie krótszą drogę do przebycia dla drobnoustrojów, które odpowiedzialne są za wywołanie tej, jakże nieprzyjemnej, infekcji.

Niewyleczone zakażenie pęcherza moczowego może nawracać. Bardzo często zdarza się, że kobieta przechodzi je nawet kilka razy w życiu. Niekiedy – zwłaszcza przy okazji pierwszego kontaktu z tą dolegliwością – nie jest świadoma, z czym ma do czynienia. Dlatego tak ważna jest znajomość najważniejszych objawów, które mogą świadczyć o początkach choroby. Oto 6 najważniejszych z nich.

Co w przypadku, kiedy zauważymy u siebie któryś z powyższych objawów?

Najlepiej udać się do lekarza. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy wybrać się do apteki i spróbować z preparatami ogólnie dostępnymi, takimi jak np. FEMANNOSE® N – skuteczny[1] i bezpieczny[2] preparat,  który  pomaga poradzić sobie z infekcją oraz przeciwdziała nawrotom infekcji. Jak to możliwe? Dowiesz się, klikając TUTAJ. Jeśli ta kuracja nie wystarcza, konieczna jest wizyta u lekarza.

Skuteczność FEMANNOSE® N to zasługa m.in. D-mannozy – cukru prostego, który zapobiega osadzaniu się bakterii na błonach śluzowych i zapobiega stanom zapalnym. Czym jest naturalna D-mannoza i w jaki sposób pomaga w leczeniu zakażenia pęcherza moczowego?

Aż 97% kobiet poleciłoby FEMANNOSE® N swojej koleżance[3]. To produkt naturalny, wegański, bezpieczny w stosowaniu (mogą go stosować osoby chore na cukrzycę, nietolerujące glutenu oraz kobiety w ciąży[4]) i – co najważniejsze – skuteczny[1]. Pamiętajmy, szybka reakcja na pierwsze sygnały zapalenia pęcherza moczowego, może znacznie skrócić czas leczenia i wyeliminować dalsze powikłania.

1 badanie D-mannose powder for prophylaxis of recurrent urinary tract infections in women: a randomized clinical trial, Bojana Kranjcec, Dino Papes, Silvio Altara;
2 z wyjątkiem indywidualnej nietolerancji, która może być przyczyną nudności, wzdęć i luźnego stolca;
3 YouGov Study 2019, CH & DE, badanie dostępne na życzenie;
4 po konsultacji z lekarzem;