Jedno ze spotkań odbyło się w niedzielę, gdy Anglia pokonała Turcję 2:1 w meczu dwóch uczestników Euro 2016. Bramki dla gospodarzy w Manchesterze zdobyli czołowi strzelcy Premier League Harry Kane i Jamie Vardy, natomiast dla gości trafił Hakan Calhanoglu. Była to pierwsza porażka Turcji od 18 miesięcy.
Dwa dni wcześniej sparing rozegrali także Węgrzy, którzy zremisowali bezbramkowo w Budapeszcie z Wybrzeżem Kości Słoniowej.
Najbliższy mecz towarzyski z udziałem uczestnika ME zostanie rozegrany w środowy wieczór, kiedy Rumunia zmierzy się z Demokratyczną Republiką Konga we włoskiej miejscowości Como.
Terminarz meczów towarzyskich uczestników turnieju głównego Euro 2016:
środa, 25 maja
Rumunia – DR Konga (Como, Włochy; godz. 20.00)
piątek, 27 maja
Słowacja – Gruzja (Wels, Austria; 17.30)
Czechy – Malta (Kufstein, Austria; 18.00)
Chorwacja – Mołdawia (Koprivnica; 20.30)
Irlandia Północna – Białoruś (Belfast; 20.45)
Irlandia – Holandia (Dublin; 20.45)
Anglia – Australia (Sunderland; 20.45)
sobota, 28 maja
Szwajcaria – Belgia (Genewa; 16.15)
niedziela, 29 maja
Albania – Katar (Hartberg, Austria; 17.30)
Niemcy – Słowacja (Augsburg; 17.45)
Hiszpania – Bośnia i Hercegowina (St. Gallen, Szwajcaria; 18.00)
Rumunia – Ukraina (Turyn, Włochy; 19.30)
Turcja – Czarnogóra (Antalya; 19.45)
Włochy – Szkocja (Ta’Qali, Malta; 20.45)
Portugalia – Norwegia (Porto; 21.45)
poniedziałek, 30 maja
Szwecja – Słowenia (Malmoe; 19.30)
Francja – Kamerun (Nantes; 21.00)
wtorek, 31 maja
Austria – Malta (Klagenfurt; 20:30)
Irlandia – Białoruś (Cork; 20.45)
środa, 1 czerwca
Hiszpania – Korea Południowa (Salzburg, Austria; 16.30)
Rosja – Czechy (Innsbruck, Austria; 18.00)
Norwegia – Islandia (Oslo; 19.45)
Belgia – Finlandia (Bruksela; 20.45)
Polska – Holandia (Gdańsk; 20.45)
czwartek, 2 czerwca
Anglia – Portugalia (Londyn; 20.45)
piątek, 3 czerwca
Szwajcaria – Mołdawia (Lugano; 18.00)
Ukraina – Albania (Bergamo, Włochy; 20.30)
Rumunia – Gruzja (Bukareszt)
sobota, 4 czerwca
Słowacja – Irlandia Północna (Trnawa; 18.00)
Niemcy – Węgry (Gelsenkirchen; 19.00)
Austria – Holandia (Wiedeń; 20.30)
Francja – Szkocja (Metz; 21.00)
Chorwacja – San Marino (Rijeka)
niedziela, 5 czerwca
Czechy – Korea Południowa (Praga; 15.10)
Szwecja – Walia (Sztokholm; 16.00)
Belgia – Norwegia (Bruksela; 18.00)
Słowenia – Turcja (Lublana; 20.15)
Rosja – Serbia (Monte Carlo; Monako)
poniedziałek, 6 czerwca
Polska – Litwa (Kraków; 18.00)
Włochy – Finlandia (Werona; 20.45)
Islandia – Liechtenstein (Reykjavik; 21.30)
wtorek, 7 czerwca
Hiszpania – Gruzja (Getafe; 20.45)
środa, 8 czerwca
Portugalia – Estonia (Lizbona; 20.45)
(PAP)
mm/ cegl/ pp/