Kasy online - jak nie wpakować się w dodatkowe koszty i oszczędzić sobie obowiązków - Blaber

Kasy online – jak nie wpakować się w dodatkowe koszty i oszczędzić sobie obowiązków

przez Oskar Marciniak

Już niebawem wszystkie firmy dokonujące sprzedaży na rzecz osób prywatnych zobowiązane będą do zakupu kasy online. Na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenie fiskalne, aby nie wpakować się w dodatkowe koszty i zyskać na tym zakupie, zamiast tracić pieniądze na bezużyteczny sprzęt? Podpowiadamy, jak wymienić kasę starego typu na kasę online z korzyścią dla przedsiębiorcy.

Kasy online to nowa kategoria urządzeń fiskalnych połączona z Centralnym Repozytorium Kas, gdzie automatycznie przesyłane są informacje o paragonach, fakturach czy wydrukach niefiskalnych. Pierwsza zobowiązana do wymiany kas starego typu na kasy online będzie branża motoryzacyjna (w tym stacje paliw i warsztaty mechaniczne i wulkanizacyjne), a w dalszej kolejności: gastronomia i hotelarstwo, sprzedawcy węgla i paliw opałowych, następnie fryzjerzy, kosmetyczki, lekarze, prawnicy, branże budowlane i fitness. Przedsiębiorca sam zdecyduje, jaki rodzaj kasy wybierze. Na rynku istnieją różne rozwiązania, m.in.: kasy i drukarki fiskalne. Kasy fiskalne to na pierwszy rzut oka  najtańsza z możliwości. Ale czy rzeczywiście tak jest? I czy stać Cię, by kupować to, co najtańsze w zakupie, ale już nie w użytkowaniu?

Czego nie ma Twoja kasa? O funkcjach ułatwiających życie

Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Kasa fiskalna, nawet ta online, jest archaicznym urządzeniem nieprzystosowanym do wymogów współczesnego świata biznesu. Spełnia wymogi prawa, ale nic ponadto. „Zwykłe” kasy online przekazują dane do Repozytorium, jednak nie przekazują tych danych osobie najbardziej zainteresowanej – właścicielowi. Co więcej, prawo nakłada na przedsiębiorcę obowiązek zapewnienia internetu dla kasy online, co oznacza dodatkowe koszty, zwykle w postaci abonamentowej, a to kolejne kilkaset złotych w skali roku! Ponadto w dzisiejszym świecie ważne są płatności bezgotówkowe. Kasa nie posiada terminala płatniczego, co zmusza przedsiębiorcę do dzierżawy urządzenia, a to oznacza wydatek rzędu kilkuset złotych rocznie. Dzierżawa terminala wiąże się również z podpisaniem długoterminowej umowy, która nie pozwala na elastyczność biznesom sezonowym i zmusza ich właścicieli do ponoszenia kosztu nawet wtedy, gdy nie korzystają z urządzenia.

Kliknij w ten link i poznaj kasoterminale iPOS oraz ich wszystkie funkcje, które ułatwiają życie przedsiębiorcy. Czego nie ma Twoja kasa, ma kasoterminal iPOS!

kasoterminale, kasy online, iPOS smart, iPOS smart+, iPOS web

Jak zaoszczędzić na wyborze urządzenia fiskalnego?

Zakup kasy online jest wymogiem prawa, skoro jednak przedsiębiorca ma ponieść wydatek z tym związany, warto porównać dostępne możliwości i wybrać taką, która nie tylko jest zgodna z ustawą, ale oferuje coś ponadto. Na rynku dostępne są również kasoterminale, które są rozwiązaniem spełniającym wymogi prawne, ale stworzonym z myślą o przedsiębiorcy. Jest to urządzenie fiskalne online, terminal płatniczy i system sprzedażowy w jednym. Decydując się na kasoteminal, przedsiębiorca wybiera między dwoma nowoczesnymi modelami: iPOS smart, gdzie sprzedaż odbywa się na ekranie dotykowym i klawiaturze terminala, oraz drugi – iPOS smart+, który wyposażony jest w większy ekran dotykowy (doskonały np. dla gastronomii). Wybierając kasoterminal, kupujemy urządzenie fiskalne online i terminal płatniczy w jednym. Oznacza to koniec ponoszenia comiesięcznych kosztów związanych z dzierżawą terminala oraz możliwość elastycznego podejścia w biznesach sezonowych. Każdy kasoterminal ma również wbudowany moduł GSM, co niweluje kolejny koszt związany z łączem internetowym. 

Na pewno nie raz zdarzyło się Wam w pośpiechu przepisywać dane klienta, by móc wystawić fakturę. Kasoterminal iPOS daje nam możliwość wydrukowania faktury wprost z urządzenia po podaniu jedynie numeru NIP kontrahenta, a reszta danych pobiera się automatycznie. Kasoterminal, zintegrowany z platformą iPOS web, zbiera dane sprzedażowe, pozwala na zdalne zarządzanie gospodarką magazynową i analizę wyników. Platforma iPOS web umożliwia zdalne sterowanie sprzedażą firmy – zmienianie cen, dodawanie asortymentu czy wprowadzanie rabatów. Analizując dostępne z każdego miejsca na świecie raporty sprzedażowe, ranking najlepszych produktów czy stany magazynowe, w szybkim tempie można zoptymalizować działanie swojej firmy.

Dodatkowe ulgi i zwroty, na które możesz liczyć

Na zakup urządzeń iPOS smart i iPOS smart+ można uzyskać zwrot z Urzędu Skarbowego w wysokości 700 zł. Ulga przysługuje wszystkim firmom zobligowanym do wymiany kasy na kasę online oraz tym, dla których będzie to pierwsze urządzenie fiskalne. Po zakupie urządzenia wystarczy zgłosić się do swojego Urzędu Skarbowego w celu ustalenia formy zwrotu.

Jeśli przedsiębiorca kwalifikuje się do Programu „Polska Bezgotówkowa”, może otrzymać dofinansowanie na terminal płatniczy wchodzący w skład kasoterminala, dzięki czemu cena kasoterminala może się obniżyć o kolejne 420 zł.

Kliknij w ten link i sprawdź, ile naprawdę będzie Cię kosztowała wymiana kasy starego typu na kasoterminal iPOS oraz poznaj wszystkie korzyści z wyboru tego rozwiązania.

Każdy dzień w prowadzeniu biznesu to walka – o klienta, towar, pieniądze i czas. Przedsiębiorca staje na głowie, by zapewnić odpowiedni poziom usług: zatrudnia świetny zespół, zapewnia wysokiej jakości produkty czy usługi, opłaca najlepszą księgową. Nadal jednak biega, załatwia sprawy, analizuje sprzedaż i często ma wrażenie, że w natłoku obowiązków brakuje mu wsparcia. Czas zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, dzięki którym prowadzenie biznesu będzie po prostu łatwiejsze.

kasoterminale, kasy online, iPOS smart, iPOS smart+, iPOS web