Oszczędzaj na przyszłość! Czyli dlaczego obligacje skarbowe to naprawdę dobry wybór
Myślisz o bezpiecznym, ale rentownym lokowaniu swojego kapitału? Masz wiele opcji, które przynoszą potencjalnie większe lub mniejsze zyski. Część obciążona jest większym ryzykiem, inna – nie daje żadnej gwarancji wymiernego zarobku. Gdzie w tym wszystkim są oszczędnościowe obligacje skarbowe i dlaczego uważamy, że to pewny sposób na oszczędzanie?
Dlaczego warto oszczędzać – także po „czterdziestce”? To dobre podejście, dzięki któremu możesz zapewnić sobie pieniądze na różne cele lub na tzw. jesień życia. Dzięki temu, że zaczniesz odkładać pieniądze – albo dobrze je zainwestujesz – środki finansowe, jakimi będziesz dysponować w okresie emerytury, mogą być odpowiednio wyższe i pozwoli Ci nie tylko na spokojne życie, ale i spełnianie marzeń, na które wcześniej nie było czasu (albo i pieniędzy).
Obecnie możesz korzystać z kilku sposobów pomnażania swoich oszczędności. Obligacje skarbowe są jednym z ciekawszych rozwiązań. Chętnie wytłumaczymy Ci, dlaczego tak uważamy.
Spis treści
Obligacje oszczędnościowe, a zysk z pozostałych narzędzi do oszczędzania
Najpopularniejsze formy oszczędzania to lokaty i konta oszczędnościowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Umożliwiają pomnażanie kapitału zgromadzonego przez lata pracy, przeznaczonego np. na emeryturę. Na ich tle, obligacje skarbowe wypadają bardzo interesująco.
Oszczędzanie przez obligacje skarbowe jest z reguły zyskowne. To bardzo wygodna forma oszczędzania i pomnażania kapitału. Możesz nimi dysponować także przez internet. Możesz np. dokupić nowe emisje obligacji albo zamienić wykupywane obligacje na nowe, zyskując na starcie dzięki niższej cenie zakupu. Kliknij i dowiedz się więcej! >>
Czy jest to także forma bezpieczna? Zdecydowanie.
Ryzyko związane z inwestowaniem pieniędzy w obligacje Skarbu Państwa jest kwalifikowane do najniższej kategorii. Skarb Państwa odpowiada całym majątkiem za zobowiązania wynikające z wyemitowanych skarbowych papierów wartościowych. W przypadku jakichkolwiek trudności w realizacji wydatków budżetowych Skarb Państwa ma obowiązek w pierwszej kolejności uregulować zobowiązania wynikające z wyemitowanych skarbowych papierów wartościowych.

To najlepsze wyjście dla tych, którzy chcą zyskać więcej
Kiedy zbliża się termin wykupu obligacji, możesz zamienić je na nowe. W przypadku obligacji średnio- i długoterminowych (czyli dłuższych niż 3-miesiące) jest to bardziej korzystne niż wykup, a następnie zakup. Przy zamianie cena obligacji jest niższa więc otrzymujesz dodatkowy bonus pieniężny, tzw. dyskonto.
Odkładając swoje oszczędności, warto zadbać o to, żeby te ciągle na siebie pracowały. Pod tym względem zamiana obligacji to rozwiązanie idealne. Nie dość, że daje większy zysk, to jeszcze jest bardzo wygodne.
Zamiana polega na zakupie obligacji dostępnych w nowej ofercie za pieniądze uzyskane z wykupu starych. Można przeznaczyć na to również wypracowane odsetki z wykupywanych obligacji, kierując się zasadą, że im większy włożony kapitał, tym większy możliwy zysk.
Kliknij i wejdź na stronę obligacji skarbowych. Sprawdź, dlaczego jest to rozwiązanie także dla Ciebie!