Aż trudno sobie wyobrazić, żeby serial „Teoria Wielkiego Podrywu” mógł skrywać jakiekolwiek mroczne tajemnice. Fani jednak mają inne zdanie na ten temat. Oto jedna z ich teorii, rzucająca nowe światło na związek Leonarda i Penny.
Spis treści
Problemy Penny
Wszyscy kojarzymy Penny jako wesołą, lubiącą zabawę dziewczynę. Nie do końca pasuje do grupki geeków, z którymi nie ma o czym rozmawiać, mało tego – na początku nawet nie chce utrzymywać z nimi większego kontaktu. Miała swoich przyjaciół, chłopaków, marzenia o aktorstwie i ciekawsze sposoby na spędzanie czasu. A jednak w pewnym momencie zaczęła przebywać praktycznie wyłącznie ze swoimi sąsiadami, ich przyjaciółmi i dziewczynami. Nie widać nigdzie jej dawnych znajomych, i do tego zakochuje się w Leonardzie, do którego zupełnie nie pasuje.

youtube.com
Z odcinka na odcinek widać, że Penny mocno się zmienia. Od początku wykazywała problemy z angażowaniem się w związki. Później wyznaje pani Cooper, że jej brat był narkomanem. Ponadto nadużywa alkoholu, prawdopodobnie ma depresję i skłonności do uzależnień. Nie chce naprawić swojego życia i w akcie desperacji zaprzyjaźnia się z geekami.
Ciężkie dzieciństwo Leonarda
Leonard z kolei w dzieciństwie padał ofiarą psychicznej przemocy ze strony matki, a obecnie mieszka z samolubnym Sheldonem, który również go dręczy. Jedynym sposobem na podreperowanie samooceny dla Leonarda jest podobanie się dziewczynom. Większość życia spędza na zdobywaniu tego, czego nigdy nie miał w dzieciństwie i latach wczesnej młodości. Przyjaciele go nie wspierają, a ludzie wyśmiewają za rzeczy, za które on sam siebie nienawidzi.

vimeo.com
Trudny związek
Nic więc dziwnego, że Penny i Leonard znaleźli wspólną płaszczyznę. Oboje mają w sobie dużo smutku i niską samoocenę, nie potrafią stawiać czoła problemom i często doprowadzają siebie do szału. Ich obsesyjny i neurotyczny związek jest jedynym, jaki potrafią stworzyć. Z drugiej jednak strony pomaga im on w złagodzeniu bólu.

tumblr.com
Reszta grupy też ma problemy
Pozostali członkowie paczki też mają problemy psychiczne, które można wytłumaczyć ciężkim dzieciństwem. Rodzice Raja prawdopodobnie rozpieszczali go poprzez kupowanie mu różnych rzeczy, ale nie poświęcali mu uwagi, co wyjaśniałoby kłopoty z rozmawianiem z kobietami. Howard ma traumę po odejściu ojca i życiu z despotyczną matką, od której chce uciec za wszelką cenę, a nie może.

youtube.com
Tata Sheldona był alkoholikiem i miał trudny charakter, jego rodzeństwo dręczyło go i nikt nigdy nie rozmawiał z nim o jego problemach, dlatego uciekł w naukę i wykorzystywał swoją inteligencję, żeby się uwolnić. Z tego narodził się jego syndrom Aspergera, narcyzm, problemy z bliskością i miliony różnych fobii.
Zobacz również: Jaką postacią z „Teorii Wielkiego Podrywu” jesteś?

youtube.com
Bernadette wspominała, że musiała z rodzeństwem rywalizować o uwagę i akceptację, a jej matka nigdy za wiele nie rozmawiała z nią. To rywalizowanie doprowadziło do łagodnej socjopatii, skłonności do manipulacji, sadystycznych zachowań i sporadycznych aktów agresji. Z kolei Amy to postać prawdopodobnie najbardziej samotna ze wszystkich. Marzyła o posiadaniu przyjaciół i zaznaniu miłości tak bardzo, że mimo chłodu Sheldona cały czas była mu w pełni oddana.
Co myślicie o tych teoriach?
(źródło: moviepilot.com, hellogiggles.com)