Spis treści
Akademia Pana Kleksa na Netflixie
Netflix coraz aktywniej działa na polskim rynku. Tym razem udostępnił u siebie „Akademię Pana Kleksa”. Charakterystyczny polski film, którego akcja rozgrywa się w Katowicach, ujrzy niemal cały świat. Premiera na platformie odbyła się 8 maja (czyli wczoraj), a to zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem. Entuzjaści klocków LEGO również będą mieli dla siebie drobny smaczek. W Katowicach pojawiła się postać Pana Kleksa złożona z duńskich klocków. Znajduje się na wystawie w Galerii Urban Art, gdzie wstęp jest bezpłatny.
Z wielkiego na mały ekran
„Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego została ciepło przyjęta przez widzów, kiedy w grudniu 2023 roku po raz pierwszy trafiła do kin. Do tej pory na seans sprzedano ponad 3 mln biletów. A wyniki mogą się jeszcze poprawić przez to, że filmem zainteresował się Netflix. Warto zainteresować się tytułem, ponieważ zdecydowanie zrobiony jest w sposób interesujący i przyciągający uwagę. W dodatku stanowi zaledwie wstęp do kolejnych historii. Już w 2025 roku pojawi się jego kontynuacja – „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”. Reżyser zapowiada, że wciąż będzie to przedsmak tego, co czeka widzów. Jego plany są, jak twierdzi, bardzo ambitne. Nie zdecydował się jednak na zdradzenie żadnych szczegółów.
O czym jest Akademia Pana Kleksa?
Historia stworzona na podstawie książki Jana Brzechwy. Najnowsza odsłona filmu jest jej uwspółcześnioną wersją. Opowiada o Adzie Niezgódce, która trafia do tytułowej Akademii. To właśnie tam ma nauczyć się kreatywności, rozwinąć wyobraźnię i poznać świat bajek. Wszystko to pod czujnym okiem profesora Ambrożego Kleksa. Dziewczyna nie wie jeszcze, że będzie to nie tylko początek niezwykłej przygody, ale również sposób na rozwiązanie największych rodzinnych tajemnic.
Obsada filmu
W Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, a w Adę Niezgódkę – Antonina Litwiniak. Oprócz nich, na ekranie zobaczymy również Danutę Stenkę, Konrada Repińskiego, Daniela Walaska, Agnieszkę Grochowską, Sebastiana Stankiewicza, Piotra Fronczewskiego i Igora Fernandeza-Kowalczyka.
Z kolei partnerzy filmu to: LEGO, miasto Katowice, InPost, Steakownia, Bakalland i Motus.
Nie ma więc na co czekać. Jeśli nie udało się obejrzeć filmu w kinie, można z łatwością nadrobić te zaległości na Netflixie. Powrót do dzieciństwa, chociaż na te kilkadziesiąt minut, może być znakomitym przeżyciem. Szczególnie w sytuacji, gdy można obejrzeć film razem ze swoimi dziećmi.