6 niezwykłych przyjaźni między zwierzętami | Blaber
Zwierzęta

6 niezwykłych przyjaźni między zwierzętami

Większość z nas żyje w przeświadczeniu, że jesteśmy gatunkiem dużo lepszym, niż inne. O naszej doskonałości świadczyć ma fakt, że potrafimy mówić, pisać, czytać czy po prostu myśleć (przynajmniej niektórzy..). Okazuje się jednak, że istnieje wiele zachowań, w których zwierzęta są lepsze od nas i których z pewnością powinniśmy się od nich nauczyć. Mowa na przykład o zawieraniu przyjaźni!

BUBBLES I BELLA

Bubbles jest słoniem afrykańskim, Bella labradorem. Różnica w wielkości i wadze zupełnie nie przeszkadza im się przyjaźnić! Obydwa zwierzaki mieszkają w safari i uwielbiają się razem bawić – na przykład podczas wspólnych kąpieli!

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

BEA I WILMA

Busch Gardens w USA to adres sympatycznej żyrafy i niemniej miłego strusia. Obydwie panie – mimo że mają do swojej dyspozycji aż 65 akrów – trzymają się razem. Jak na najlepsze przyjaciółki przystało!

dusuneninsanlaricin.com

dusuneninsanlaricin.com

TINNI I SNIFFER

Przyjaźnie między psami a kotami to już raczej oczywistość. Co innego zażyła znajomość między psem a… lisem! Zwierzęta poznały się w jednym z norweskich lasów i od razu poczuły do siebie ogromną sympatię.

tinnisniffer

urdogs.com

TORQUE I SHREK

Okazuje się, że psy świetnie dogadują się nie tylko z kotami czy lisami, ale nie pozostają obojętne także na urok sów! W tym przypadku mamy do czynienia nie tyle z przyjaźnią, ile z adopcją – suka Torque zaopiekowała się odebranym matce Shrekiem. Jest dla niego niezwykle czuła i opiekuńcza!

simplebooklet.com

simplebooklet.com

MABLE I SZCZENIACZKI

Mable to prawdziwa kura domowa! W rozumieniu takiej, która tworzy i dba o rodzinne ognisko. Po tym jak suka z gospodarstwa nie chciała zająć się swoimi szczeniakami, Mable zatroszczyła się o nie jak najprawdziwsza mamka!

pinterest.com

pinterest.com

MILO I BONEDIGGER

Lew i jamnik, dwa bratanki! Co ciekawe, to mały Milo był tym, który zaopiekował się porzuconym lwiątkiem! Dzisiaj Bonedigger waży około 200kg, co zupełnie nie przeszkadza mu kolegować się z zaledwie pięciokilogramowym pieskiem!

milobonediggerdailymail

dailymail.co.uk

Znacie przykłady innych, nietypowych przyjaźni między zwierzętami? 

(źródło: miauhau.pl)

Co Ty na to?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid