W zeszłym artykule podsunęliśmy Wam pomysły na zabawy z czterolatkiem. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Was w ramach propozycji zabaw z trochę starszych dzieckiem!
Z ośmiolatkiem sprawa może wydawać dużo prostsza – dzieci w tym wieku bardzo lubią spędzać czas malując czy lepiąc z plasteliny. Jednak i to się potrafi szybko znudzić! Co zrobić, gdy nasza pociecha doprasza się o wspólną zabawę?
Spis treści
Kalambury
O ile spora część zabaw dziecięcych nuży tym bardziej, im dłużej trwa, o tyle z kalamburami jest odwrotnie. Na początku Ci się nie chce, ale potem zabawa się rozkręca. To świetny sposób na spędzanie czasu zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Rysowanie czy pokazywanie wymyślonych wcześniej haseł świetnie wpływa na rozwój kreatywności!

trojmiasto.pl
Może mi coś przyniesiesz?
To dobre rozwiązanie sytuacji, gdy jesteście zmęczeni po pracy a dziecko marudzi o wspólną zabawę! A przy okazji Wasza pociecha może poćwiczyć rozwój poznawczy! Otóż zasada jest prosta – proponujesz dziecku aby przyniosło np. coś dużego i czerwonego. Czasem takie znaleziska potrafią nieźle zaskoczyć!

pexels.com
Upieczmy coś!
Dzieciaki uwielbiają pomagać w kuchni. Pozwólmy im na to! Wspólnie pieczenie ciasteczek na pewno sprawi im wiele przyjemności i sprawi, ze poczują się takie dorosłe! Ty możesz wyrabiać ciasto a pociecha je dekorować! Ile przy tym zabawy!

benc.pl
Poćwiczmy inteligencję!
Ta zabawa jest stara jak świat, ale kochają ją dzieci i dorośli. Kto z nas nie grał w Państwa-miasta? Kategorie wymyślamy z dzieckiem np. zwierzęta, miasta, rośliny, państwa itp. Pamiętajmy, aby nie były one zbyt trudne, a szanse wygranej równe. Następnie jeden z graczy mówi w myślach alfabet, drugi w dowolnym momencie mówi stop. Teraz zawodnicy muszą jak najszybciej napisać po jednym słowie do danej kategorii, na literkę która została wybrana. Kto pierwszy skończy, mówi stop i zaczyna odliczać czas, od 10 do 0, jaki mają pozostali zawodnicy na uzupełnienie rubryk. Następnie wszyscy czytają swoje odpowiedzi i punktują je!
Ziemniaczane pieczątki
Niepozorny ziemniak może być świetnym sposobem na ćwiczenie alfabetu, ortografii, geometrii, a także tabliczki mnożenia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Ziemniaki przecinamy na pół i rzeźbimy razem z dzieckiem kształty do pieczątek np. gwiazdki. Możemy zrobić też literki, z których będziemy układać wyrazy lub cyfry, którymi będziemy tworzyć równania matematyczne. Każdy ziemniak przed odciśnięciem na papierze, malujemy farbką. Fajne i pomocne!
To kilka pomysłów, które podrzuciliśmy Wam na wspólne spędzanie czasu. Jeśli chcecie poznać inne, równie ciekawe inspiracje na zabawy ze swoim dzieckiem, koniecznie zajrzyjcie na stronę klubrodzica.com! A potem podzielcie się z nami!