Spis treści
Strefa Zabawy LEGO w Warszawie
Na terenie Konesera na warszawskiej Pradze powstało miejsce wyjątkowe. Miasteczko LEGO jest spełnieniem marzeń wielu ludzi – nie tylko dzieci i fanów duńskiej firmy. Wydarzenie jest tym bardziej interesujące, że tego typu inicjatywa po raz pierwszy zawitała do Polski. A wiecie, co jeszcze jest w niej wspaniałe? To, że wstęp jest całkowicie bezpłatny, choć konieczna jest rezerwacja. To zresztą oczywiste, bo Strefa Zabawy LEGO zwyczajnie nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Wejściówki można zarezerwować na oficjalnej stronie LEGO.
Zabawa podzielona na sesje
Na początek garść informacji praktycznych. Każdy może zarezerwować maksymalnie 5 biletów wstępu. Są one obowiązkowe – bez nich nikt nie zostanie wpuszczony do Miasteczka LEGO. Wydarzenie ruszyło 25 maja i potrwa do 2 czerwca. Dzięki temu można dobrać najlepszą porę dla siebie i rozpocząć grę wyobraźni. Strefa jest czynna codziennie od godziny 10:00 do 19:40 na Placu Konesera 5 w Warszawie. Ale śpieszyć się trzeba. Bilety są wydawania do końca dzisiejszego dnia.
Czas na miejscu również jest limitowany. Każda rodzina może spędzić w Strefie Zabawy LEGO maksymalnie 1,5 godziny. To zdecydowanie za mało, żeby w pełni nasycić się możliwościami i wszystko obejrzeć. Jednak ze względu na zainteresowanie, organizatorzy muszą zadbać o to, żeby w środku nie było zbyt dużego tłoku. Tym bardziej, że jest to wydarzenie stworzone głównie z myślą o dzieciach. Tutaj też pojawia się pewne ograniczenie: minimalny wiek uczestników zabawy to 5 lat, a maksymalny – 12. Dzieci muszą znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna (lub opiekunów).
Dlaczego warto sięgnąć po wejściówki?
LEGO bezsprzecznie jest najpopularniejszym producentem zabawek na świecie. Przyciąga fanów w każdym wieku, a klocki niejednokrotnie są w stanie przetrwać całe pokolenia. W dodatku najnowsze zabawki są w pełni kompatybilne z zestawami sprzed kilkudziesięciu lat.
Sama zabawa klockami, a nawet zwyczajne oglądanie stworzonych z nich konstrukcji, pobudza wyobraźnię. Niemal nieograniczone możliwości konstruowania budowli różnego typu sprzyjają rozwojowi kreatywności. W dodatku najlepiej jest, gdy tworzy się wspólnie. A to z kolei pomaga w zacieśnianiu więzi rodzinnych, poprawia nastrój i kształtuje empatię.
Celem inicjatywy jest wyraźne podkreślenie, że najskuteczniejsza nauka odbywa się poprzez zabawę. Dlatego właśnie organizatorzy zachęcają do przyjścia i budowania własnych konstrukcji LEGO. Na miejscu będą też przygotowane zagadki dla najmłodszych, co stanowi znakomity trening umiejętności logicznego myślenia. Samo Miasteczko LEGO podzielone jest na 4 strefy:
- Strefa kosmiczna,
- Strefa błyskawiczna,
- Strefa odlotowa,
- Strefa odjazdowa.
Każda z tych stref oferuje inne doświadczenia i możliwości. Różnorodność aktywności, zadań i klocków potrafi przyprawić o zawrót głowy. To wszystko dostarczy niezapomnianych wrażeń i będzie znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.
A więc kto wybiera się do Strefy Zabawy LEGO na warszawskiej Pradze? A kto już był i może podzielić się wrażeniami? Zabawa tam jest naprawdę znakomita, o czym właściwie nie trzeba przekonywać nikogo, kto pasjonuje się klockami LEGO.