Chcesz pomóc potrzebującym zwierzętom, ale nie wiesz jak? Mamy dla Ciebie kilka rozwiązań.
Spis treści
1. Wirtualna Opieka
Większość fundacji i stowarzyszeń oferuje możliwość zostania Wirtualnym Opiekunem. W skrócie wygląda to tak, że co miesiąc wpłacasz określoną przed organizację lub Ciebie kwotę z przeznaczeniem na konkretnego zwierzaka. W zamian dostajesz potem wiadomości z informacjami o nim oraz zdjęciami. Często wpisuje się także imię darczyńcy przy ogłoszeniu dotyczącym tego podopiecznego.

tumblr.com
2. Darowizny
Gdyby nie darowizny, działanie większości fundacji nie byłoby możliwe. Jeśli chcesz przekazać daną kwotę, odszukaj numer konta organizacji i wyślij przelew. Czasem na stronach i fanpage’ach tych fundacji pojawiają się apele o konkretną pomoc dla danych zwierząt – możesz wtedy w tytule dopisać np. „darowizna na Uszatka” czy „darowizna na stronę www”, w zależności od potrzeb. Pamiętaj też, że jeśli w tytule będziesz wpisywać „darowizna na…”, to potem odpiszesz to sobie od podatku.

tumblr.com
3. 1%
Podczas przygotowywania PIT-u możesz określić, na jaką fundację/stowarzyszenie/schronisko chcesz przekazać 1 procent swojego podatku.

tumblr.com
4. Dom tymczasowy
Jeśli masz ku temu warunki i możliwości, możesz zostać domem tymczasowym dla zwierzaka. Takie domy są bardzo potrzebne fundacjom, ponieważ umożliwiają one oswojenie zwierzaka, zapewnienie mu godziwych warunków podczas czekania na adopcję, a czasem skutkują tym, że po zaprzyjaźnieniu się z domownikami podopieczny zostaje już na zawsze. Na ogół organizacje zapewniają jedzenie, opiekę weterynaryjną i akcesoria na czas „tymczasowania”.

tumblr.com
5. Adopcja
To oczywiście najbardziej pożądana forma pomocy. Nie tylko Ty zyskujesz przyjaciela, ale i zmieniasz jego cały świat. W celu przygarnięcia zwierzaka z konkretnej organizacji sprawdź zasady adopcji na stronie internetowej lub zapytaj o nie. Cały proces często polega na wymianie maili, rozmowie przedadopcyjnej i późniejszym przekazaniu zwierzaka.

tumblr.com
6. Reakcje na Facebooku
Może się wydawać, że samo polubianie postów i ich udostępnianie nic nie daje. A jednak gdy często reagujesz na nie i pokazujesz innym, to informacja trafia do kolejnych kręgów. Jest bardzo dużo przypadków, kiedy zwierzak zostaje adoptowany przez kogoś, kto nigdy by się o nim nie dowiedział, gdyby nie zobaczył posta udostępnionego przez znajomego.
Zobacz również: 4 sposoby, jak zwierzęta przeciwdziałają depresji

tumblr.com
Jeśli chcesz pomagać, masz do dyspozycji wiele sposobów na to. Wystarczy chcieć i poświęcić minimum wolnego czasu. A jak Wy wspieracie zwierzęta? A może angażujecie się w inne organizacje i akcje? Dajcie znać w komentarzach!