Spis treści
Nowe funkcje w Duolingo
Zespół odpowiedzialny za rozwój Duolingo ogłosił, że w aplikacji dostępne będą 2 nowe funkcjonalności. Dla wielu osób mogą okazać się one idealnym rozwiązaniem, które przyspieszy i ułatwi naukę języków obcych. Jak zapewniają sami twórcy, jest to dopiero początek zmian, bo Duolingo pragnie wykorzystać wszystko, co daje technologia XXI wieku.
Adventures – nauka i przygoda
Pierwszą nowinką jest funkcja Adventures. Powinna przypaść do gustu osobom, które lubią gry, a najskuteczniej uczą się poprzez praktykę. Użytkownicy Duolingo mogą teraz odkrywać nowe scenerie i historie znanych bohaterów platformy. Celem tych lekcji jest trenowanie wybranego języka w rzeczywistych sytuacjach, jakie przeżywamy każdego dnia. Jest to bardzo wygodne i praktyczne podejście do nauki. Niestety obecnie jest jedno „ale”. Mowa mianowicie o tym, że ta opcja jest chwilowo dostępna dla dwóch grup językowych:
- dla osób anglojęzycznych, które uczą się francuskiego,
- dla osób hiszpańskojęzycznych, które uczą się angielskiego.
Tak więc, zanim Polacy będą mogli wykorzystać Adventures do nauki innych języków, minie trochę czasu.
AI poprowadzi ku lepszemu?
Zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem, na które czekało najwięcej osób, jest sztuczna inteligencja w Duolingo. Jest to AI Video Call, którego celem jest symulowanie realistycznych dialogów oraz dźwięków otoczenia. Zadaniem tej funkcji jest oczywiście trenowanie praktycznego wykorzystania wybranego języka, głównie podczas konwersacji. Tym sposobem użytkownik może teraz przeprowadzać rozmowy w czasie rzeczywistym z bohaterami platformy, takimi jak np. Lily.
Oprócz rozwoju zdolności językowych i utrwalania zdobytej wiedzy, AI Video Call ma na celu również pomoc w przełamaniu stresu, który najczęściej pojawia się podczas rzeczywistych prób przeprowadzenia rozmowy w obcym języku.
No i tutaj też mamy pewne schody. Początkowo, żeby móc skorzystać z tej funkcji, trzeba spełnić 2 warunki:
- Opłacać abonament Duolingo Max,
- Posiadać urządzenie z systemem iOS.
Duolingo się opłaca?
Duolingo nie bez powodu stało się najpopularniejszą platformą do nauki języków obcych. Oferuje wiele możliwości, jej obsługa jest intuicyjna i prosta, a przy tym naprawdę pomaga się rozwijać. I to dość szybko. Wiedza podana jest w przystępny i zrozumiały sposób. Łatwo zapada w pamięć. No i skupia się na najważniejszych rzeczach, dzięki czemu swobodniej można się poczuć podczas rozmowy o pracę czy zagranicznej wycieczki. Stopień trudności powoli rośnie, a użytkownik przechodzi do coraz bardziej skomplikowanych zagadnień.
Szkoda, że na nowe funkcje Duolingo przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Dobrze jednak, że platforma nieustannie się rozwija i pomaga milionom użytkowników szlifować umiejętności językowe. Oby zmiany nadeszły jak najszybciej!