Spis treści
Nie potrzebuję samochodu?
Styl życia Polaków nieustannie się zmienia. Rośnie liczba osób, które odczuwają mniejszą potrzebę posiadania samochodu na własność. Praca zdalna sprawia, że odchodzi element codziennych dojazdów. A nawet jeśli czasem trzeba dostać się do biura – komunikacja może okazać się wygodniejsza. W autobusie można poczytać książkę czy przejrzeć wiadomości, a wcale nie jest powiedziane, że droga zajmie więcej czasu, choć ten aspekt w znacznej mierze zależy od miasta. No i ekologia. Jej rosnące znaczenie sprawia, że ludzie chętniej rezygnują z samochodów na rzecz innych środków transportu.
Czasem jednak może się przydać
Z drugiej strony pojawiają się sytuacje, gdy samochód może być najwygodniejszym rozwiązaniem. Podróż na niektórych odcinkach w Polsce jest wygodniejsza, tańsza i szybsza, jeśli skorzysta się z pociągu, zamiast z auta. W takich przypadkach warto wybrać kolej. Ale przecież nie zawsze tak jest. Szczególnie, jeśli nasze plany są nieco bardziej złożone, a chcielibyśmy zwiedzić coś nie tylko na miejscu, ale również po drodze.
W sytuacjach codziennych też czasem wygodniej jest po prostu wsiąść w samochód i niczym się nie przejmować. W ten sposób łatwiej jest zrobić większe zakupy czy załatwić parę spraw na mieście przy niesprzyjającej pogodzie.
Motoryzacyjny dylemat
Co w takim razie robić? Leasing albo kredyt na samochód to spory koszt, a przecież dochodzą do tego takie kwestie jak OC, przeglądy i ciągłe naprawy. Nie jest tajemnicą, że auta są skarbonką bez dna. Polacy wydają średnio 12 tys. złotych rocznie na naprawy swoich pojazdów. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi najem długoterminowy z przejrzystymi warunkami i jasnymi kosztami.
Wynajęcie samochodu pozwala lepiej zaplanować domowy budżet. Nie trzeba też przejmować się serwisowaniem samochodu ani kosztami związanymi z nagłą koniecznością wizyty u mechanika. Wszystko to jest uwzględnione w stałej miesięcznej opłacie obejmującej nawet samochód zastępczy w awaryjnych sytuacjach. Jedyne koszty, jakie trzeba pokryć, to właśnie abonament oraz oczywiście paliwo.
Jak działa abonament na samochód?
Najem długoterminowy jest bardzo prostą sprawą. Wystarczy zgłosić się do firmy oferującej takie usługi, ustalić warunki i podpisać umowę. Zazwyczaj minimalny okres najmu to 2 lata. Trzeba też zadeklarować planowaną roczną ilość kilometrów oraz… wybrać samochód. Miesięczną opłatę można obniżyć poprzez uiszczenie początkowej wpłaty, która jednak nie jest obowiązkowa. Cena samego wynajmu też nie jest przerażająca – z łatwością można zmieścić się w 2000 zł miesięcznie.
A co w momencie, gdy umowa wygaśnie? Tutaj również wszystko jest proste. Wystarczy zwrócić samochód do salonu i… podpisać nową umowę na nowy samochód. Dzięki temu nie musimy męczyć się ze sprzedawaniem samochodu na rynku wtórnym.
Długoterminowy najem samochodów jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. I nic w tym dziwnego. Doskonale wpasowuje się w trendy XXI wieku oraz styl życia Polaków. Jest tani, wygodny i uwalnia kierowców od nadmiaru stresu związanego z serwisowaniem pojazdów.