Pandemia koronawirusa 2020 obudziła w nas wszystkich strach, panikę i… piekarzy. Drożdże znikały ze sklepowych półek, a cała Polska piekła chleb. Teraz po roku zapał już trochę zmalał, ale gdyby ktoś szukał inspiracji, to w sieci są miejsca naprawdę nieźle wypieczone.
Nie tylko śniadania
Soczyste kolory i pyszne receptury. Jagoda, autorka instagramowej Śniadankowni, jest kulinarnym samoukiem, chociaż ciężko w to uwierzyć. Wraz z decyzją o wykluczenia mięsa ze swojej diety, narodziło się pytanie – co jeść? I dzięki niemu oglądać możecie prawdziwy talent – nie tylko śniadaniowy. Autorka robi naprawdę nieźle wyglądające wypieki w jednej z krakowskich kawiarni, a na swoim Instagramie – piecze, gotuje i eksploruje kulinaria na maksa. Jeżeli lubicie tutoriale krok po kroku i nietuzinkowe połączenia, to koniecznie do niej zajrzyjcie. Na zapisanym story o tytule ,,Chlebki’’, Jagoda zbiera swoje wypieczone dzieła – od chleba z miso, po tradycyjne pszenne i nadziewane orzechami i płatkami wędzonej soli. My życzymy autorce, aby jednego dnia spełniła swoje marzenie i otworzyła najfajniejszą Śniadankownie IRL.
Niosąc dobre słowo o chlebie
Maks Smółka to człowiek z misją. W jej centrum – wiedza o chlebie! Piekarz, który prowadzi warsztaty o chlebie, a także bardzo ciekawego bloga na Upiecz sobie chleb. Maks uczy pieczenia, mądrego zero waste i generalnie wszystkiego, co chcielibyście o pieczeniu wiedzieć. Podobno jedyny poradnik do zakwasu, którego potrzebujecie, znajdziecie właśnie u niego. Misja autora jest odpowiedzialna, ale jakże dobrze zorganizowana. Na jego blogu przeczytacie nie tylko o recepturach, ale również o wyposażeniu domowej piekarni czy idealnym prezencie dla amatora chleba. Nie można również nie wspomnieć o teksturze tego pieczywa. Zobaczcie sami.
Chlebowy artyzm
Kolejna pasjonatka chleba nie boi się o swoich wypiekach mówić, jak prawdziwa artystka. Małgorzata, autorka fanpage’a ,,Chleby moja pasja’’ tworzy pieczywo w 100% naturalne i piękne. Oczywiście wszystko w myśl dzielenia się swoimi przepisami. Małgorzata łączy w swoich recepturach prostotę i fantazję, bo kocha różne foremki i zdobienia. Może również pochwalić się niemałą wiedzą o wypiekaniu. To miejsce idealne dla tych początkujących amatorów chleba, jak i dla starych wyjadaczy. Jeżeli nie widzieliście nigdy czarnego chleba lub szukacie przepisu na zakwas, który trzeba znać, to zaglądajcie na jej kanały i zaraźcie się tą sporą dozą wypieczonego szaleństwa.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1257961927931635&id=735576303503536
Bread porn
Taka myśl tworzy się po wizycie u Zalewianki. Zosia na swoim Instagramie tworzy prawdziwą chlebową bombę. Na co dzień studiuje psychologię, gotuje roślinnie i praktykuje jogę. Jej chleby nie należą do zwyklaków. Jeżeli jesteście ciekawi, co wyniknie z połączenia komosy i kaszy jaglanej, to podpowiadamy, że… na pewno chleb. I to jaki! W swoich relacja Zosia z dokładnością przybliża sztukę wypieczenia chleba idealnego. Ale potrafi też zachwycić swoimi cynamonkami, rogalikami czy fenomenalną pizzą. Uwiecznione przepisy to szczyt smaku i estetyki. Wpadajcie do niej po tonę inspiracji.
https://www.instagram.com/p/CMCHTSblRsi/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
Chleb to temat i łatwy, i trudny. Bo im bardziej tradycyjny przepis, tym łatwiej go zepsuć lub… zanudzić. Pieczenie daje jednak tak duże pole do popisu, że zachęcić do kulinarnych doświadczeń może niemal każdego. No i smacznego.